PRVNÍ JARNÍ PAPRSKY na rozhledně Halaška

 

PRVNÍ JARNÍ PAPRSKY a procházka na čerstvém vzduchu 

ROZHLEDNA HALAŠKA - KOPŘIVNÁ (641 m. n. m.) 

 

Uprostřed luk, nedaleko vodní nádrže Kružberk, poblíž města Budišov nad Budišovkou se v minulém roce otevřela rozhledna Halaška, která nese jméno podle budišovského rodáka, fyzika, matematika a astronoma Františka Ignáce Kassiána Halašky.  

Rozhledna je vysoká třicet metrů a nabízí neokoukané výhledy na Praděd (nejvyšší hora Jeseníků), Beskydy, ale také nedalekou Červenou horu u Libavé.  

A jak se tedy k rozhledně dostanete? 

Po příjezdu do města Budišov nad Budišovkou auto můžete bezplatně nechat zaparkované u městské sportovní haly. Souřadnice zde: 49°47.84083'N, 17°37.64350'E .

Poté se vydáte po červené turistické stezce, cesta je ze začátku asfaltová, poté se mění ve zpevněnou cestu. Po cestě jsem míjela také maminky s kočárky, takže ani ty nemusí mít obavy. Červená turistická stezka vás dovede až na rozcestí “U křížku”, od které vede zpevněná cesta až k samotné rozhledně. Procházka vám zabere asi 40 minut kochacím tempem. U samotné rozhledny jsou dvě posezení, kde si můžete užít posezení s přáteli nebo rodinou.  

Na vyhlídkový ochoz rozhledny si vyšlápnete 153 schodů, který je ve výšce zhruba 28 metrů. Rozhledna má ocelovou konstrukci v šedivé barvě - v barvě břidlice, která je pro tento kraj typická. Krajina břidlice se v geologických mapách zobrazuje šedivě. Projekt KRAJINA BŘIDLICE nabízí mnoho turistických stezek, zatopených lomů, rozhleden a vyláká vás tak na vzduch. 

 http://www.krajinabridlice.cz/?q=cs 

V okolí města Budišov nad Budišovkou, vodní nádrže Kružberk tak najdete mnoho vyžití. 

Při výletech prosím dbejte na své vlastní bezpečí a nezapomínejte si po své svačině a času přírodě také uklidit.  

 

Hezký výlet

Terka 

https://www.instagram.com/terezaflesarova_/

 

 

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení