HORSKÁ VÝZVA BESKYDY HALF

Trasa dlouhá 43 km, s převýšením 2100 m v Beskydech.

 

S dnešním pondělím vás tu zdravím já, Anet. Od pátku do soboty se v Beskydech konal závod Horská výzva, kde si můžeš vybrat vždy ze tří kategorií - short, half a long. Já si po loňské zkušenosti zvolila opět trasu half, která startuje ráno a jdeš ji přes den. Pokud si chceš dát do těla, tato trasa je opravdu výživná.

 

Startuje se ve Frenštátě pod Radhoštěm, nahoře u skokanského můstku a vyráží se směr Velký Javorník. Začátek je dost pohodový, první 3 km střídají rovinky, mírné stoupání s mírným klesáním. Po třech kilometrech přichází na řadu známé javornické serpentíny, taky je máte tak rádi? :D Po vystoupání na Velký Javorník se hned odbočuje doleva po červené, kde se dá seběhnout na rozcestí Malého Javorníku. Odtud už po modré, na které tě čekají ještě dva prudké seběhy a jsi na Pindule! :)

Na Pindule jen opatrně přeběhnout hlavní silnici a můžeš se vydat do dalšího výživného stoupání na rozcestí Černé hory. Výstup je opět proložený pár odpočinkovými rovinkami. Na Černě hoře je pramen, kde si v případě nouze můžeš doplnit vodu a hned se dáš doprava po červené na rozcestí Pod chatou Mír. Tento úsek se mi líbil už loni, jsou to dva kilometry z mírného kopce, kde se mi osobně hodně dobře běží. Na rozcestí se vydáš doleva po žluté, do mírného kopce po asfaltce k rozcestí u chaty Mír, kde se hned pokračuje mírně doprava zase na lesní pěšinku, po které doběhneš na asfaltku a míříš skrz Dolní Bečvu. Ta asfaltka je ovšem nekonečnááá..

V Dolní Bečvě se pak musíš tlačit pořád doleva, než narazíš na zelenou a můžeš se vydat na 10 km dlouhou cestu na Pustevny. Po pěti kilometrech se napojíš na zpevněnou cestu, cyklostezku, po které se dáš doprava a po ní po vrstevnici dorazíš na Pustevny, kde se přidáš k průvodu lidí a dáš se doleva po modré. Projdeš kolem sochy Radegasta a pokračuješ dál až k Cyrilovi a Metodějovi na Radhošť. Za kaplí se dáš hned zase dolů po sjezdovce po červené značce než dorazíš na rozcestí Černá hora, kde už jsme dneska jednou byli. :)

A od teď už budeš vědět, co tě čeká až do cíle. Na Černé hoře odbočíš doprava, seběhneš po modré na Pindulu, opět opatrně přejdeš hlavní silnici a vydáš se znovu do kopce po modré a pak červené na Velký Javorník. 

Z Javorníku ještě seběhnout po zelené a máš to za sebou! :)

Za ten pocit, když to zvládneš to určitě stojí!

 

 

 

Trasa celkem dle mapy.cz: 43,4 km

Povrch: 40 % asfalt, 60 % terén

Kde nechat auto: Parkoviště pod Javorníkem, Věž skokanského můstku, amfiteátr

start cíl

 

Převýšení dle mapy.cz: 2 065 m

hv převýšení

 

Trasa: https://mapy.cz/s/3sONe

trasa

 

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení